Dopisy z lázní

Dopisy z lázní vznikly z jednoho prostého důvodu - neuměla jsem v krátké zprávě svým blízkým popsat popsat průběh lázeňských procedur, protože to byly pro mě do té doby nevídané zážitky. Teď si o nich můžete přečíst i vy.

Skotský střik - profláknutý název, znám ho od dětství, ale co si pod ním představit, nemám nejmenší tušení. Někde vzadu v hlavě tento pojem nemá moc pozitivní podtón, ale když to je ozdravná procedura, tak to musí být dobré. Nebo ne?

V minulém příspěvku jsem popisovala procedury, které nebyly až tak neobvyklé nebo překvapující, aby si zasloužily vlastní článek. Měla jsem ale naordinované dvě, kterým toto privilegium věnuji. První z nich je společná jodobromová koupel.

Jakožto protřelá lázeňská polo-profesionálka už nejsem ze všech procedur tak vyjukaná jako poprvé, a tak mě toho až tolik nepřekvapilo. Ba naopak, oproti Frantovkám jsou zdejší procedury řekněme komfortnější a rozhodně méně intimnější.

Sanatoria Klimkovice jsou poměrně mladé lázně. Ač byla léčivá voda v blízkém okolí objevena už v 50. letech, plány na využívání jodobromové solanky začaly vznikat až v 80. letech a první lázeňská sezóna odstartovala až v roce 1994. Od roku 2001 jsou lázně nestátní zdravotnické zařízení, ale vybudovala je Česká pojišťovna a to ve velmi svérázném...