Dopisy z lázní

Dopisy z lázní vznikly z jednoho prostého důvodu - neuměla jsem v krátké zprávě svým blízkým popsat průběh lázeňských procedur, protože to byly pro mě do té doby nevídané zážitky. Teď si o nich můžete přečíst i vy.

Jakožto protřelá lázeňská polo-profesionálka už nejsem ze všech procedur tak vyjukaná jako poprvé, a tak mě toho až tolik nepřekvapilo. Ba naopak, oproti Frantovkám jsou zdejší procedury řekněme komfortnější a rozhodně méně intimnější.

Sanatoria Klimkovice jsou poměrně mladé lázně. Ač byla léčivá voda v blízkém okolí objevena už v 50. letech, plány na využívání jodobromové solanky začaly vznikat až v 80. letech a první lázeňská sezóna odstartovala až v roce 1994. Od roku 2001 jsou lázně nestátní zdravotnické zařízení, ale vybudovala je Česká pojišťovna a to ve velmi svérázném...

Milí zlatí, Žofka je už zase v lázních. Jupí! Pro opakovaný lázeňský pobyt jsem si tentokrát vybrala Klimkovice. Ve Františkových Lázních se mi sice posledně moc líbilo, ale já ráda zažívám nové věci, a chtěla jsem vyzkoušet něco jiného. Už by to nebylo ono, kdybych věděla, do čeho jdu. A taky jsem si ten krasný dojem z minulého pobytu nechtěla...

Jsem cestovní typ, takže to, že nebudu měsíc sedět zavřená, byla jasná věc. V tomto koutě republiky jsem byla asi jenom dvakrát v životě, a to vždy při vodáckém dobrodružství při sjíždění Ohře, takže jsem toho krom koryta řeky moc neviděla. A tak pro mě byl Karlovarský kraj naprosto neprobádaným územím.